Lucka a Ninka

Telom, dušou a srdcom zrucky sme my dve- Ninka a Lucka. Priateľky, ktoré sú si v mnohom veľmi podobné. Spája nás najmä obrovská vášeň pre módu, empatia a láska k deťom. 

DSC_1071.JPG

Príbeh zrucky sa začína písať jednou spoločnou stereotypnou cestou z práce vlakom. Ninka nahlas rozmýšľala čo urobiť s tou hŕbou krásneho oblečenia po jej malej Leuške, z ktorého časť vôbec nestihla vynosiť, keďže rýchlo narástla. Lucka do toho horlivo rozprávala o charitatívnom bazáre šiat pre dospelých, na ktorého príprave sa v tom období podieľala. A tak to jednoducho vzniklo. 

Vytvorili sme si miesto, kde spájame našu lásku pre módu a oblečenie s láskou k deťom a prepájame ju zároveň s našou empatiou. Empatiou voči prírode aj empatiou voči ľudom. 

Snažíme sa o to, aby kopa detského oblečenia, ktoré sa pri malých veľmi rýchlo rastúcich deťoch často strieda, nekončila každý mesiac v smetných košoch a zároveň sa snažíme znížiť spotrebu a výrobu nových kusov odevov tým, že jednoducho recyklujeme a posúvame ďalej tie staršie, no stále nositeľné kúsky. Nie sme obyčajný second-hand, ktorý vykupuje vrecia akéhokoľvek oblečenia z veľkoskladov. Za každým jedným kúskom, ktorý v tomto našom obchodíku nájdete sa skrýva príbeh malého krpca, jeho rodičov a aj nás dvoch. Teda každý jeden kúsok je naozaj z rúčky niekoho druhého a každý jeden kúsok prešiel zároveň aj našimi rukami. Starostlivo sme ho prehliadli, vyčistili, vyvoňali a starostlivo Vám ho aj zabalíme a doručíme priamo domov. 

 

Čerešničkou na tom celom a zároveň aj prejavom tej našej druhej empatie- empatie voči ľuďom, je pomoc. Z každého jedného Vášho nákupu poputuje výťažok na podporu ďalších krpcov a ich rodín, ktorí to v živote majú o niečo náročnejšie. Podporujeme občianske združenie spoluAUT, ktorého cieľom je pomoc a podpora detí s autizmom a ich rodín v oblasti vzdelávania, aditívnych terapií a zabezpečenia ideálnych podmienok pre ich ďalší rozvoj.

Viac informácií nájdete

LogoLuckazRúčky.png

Lucka a Ninka

Veríme, že si nákup u nás užijete a odnesiete si z neho aj o niečo lepší pocit. Radosť z krásneho oblečenia, radosť z pomoci prírode a planéte a radosť z pomoci druhým ľuďom. 

 

S láskou,  

DSC_1079.JPG